قوانین

معیارهای ارزیابی:

اصالت طرح، نو آوری و خلاقیت، زیبایی، مهارت ارائه، انتخاب مواد متناسب، دوستدار محیط زیست، کارایی، ارزش افزوده، امنیت، ارگونومی، رعایت نیازهای فرهنگی اسلامی ایرانی، امکان تولید

قوانین:

  1. دربخش المان شهری هنرمندان لازم است طرح خود را با ارائه حداقل 3 عکس از زوایای مختلف ماکت یا نمای سه بعدی طرح( به‌نحوی که تمام ابعاد و زوایای اثر، رنگ و بافت آن قابل مشاهده باشد) ارسال نمایند. تصاویر ارسالی باید با کیفیت dpi300 ، در فرمت jpg و به صورت rgb تهیه شده و سپس در وب‌گاه فراخوان ارسال شود. استفاده از بافت شهری در تصویر و شبیه‌سازی جانمایی فرضی اثر در مبلمان شهری توصیه می‌شود. در ارائه طرح‌ها و ایده‌ها ، نکاتی چون زاویه دید، تناسب اندازه با فضای شهری و مخاطبین، فاصله مخاطب با اثر، زمان دید، تأثیر ازدحام بصری بر فرم و رنگ، نمای پشت اثر و تأثیر نور روز و شب مد‌نظر قرار گیرد. به همراه اثر ارسال فایل متنی توضیح اثر و چگونگی تولید آن الزامی است.
  2. دربخش طراحی دکور هنرمندان لازم است تصویر نمای کامل دکور از ضلع مقابل، تصویر اجزای دکور به صورت مجزا به همراه بیان جنس آن و همچنین توضیح کاملی از خصوصیات دکور از جمله تبیین المان‌های اخذ شده در آن را به وب‌گاه فراخوان ارسال کنند.
  3. در بخش طراحی پرچم و کتیبه فایل ارسالی باید با کیفیت dpi300 در فرمت JPG باشد. به همراه اثر لازم است فایل متنی توضیحات اثر و چگونگی تولید آن و تکنیک به‌کار رفته در آن توضیح داده شود.
  4. ضروری است از ارسال تقلیدی و کپی پرهیز شود. در صورتی که دبیرخانه، کپی بودن یک اثر را احراز کند حق دارد حتی پس از انتخاب اثر، از اهدای جوایز خودداری کند.
  5. در تعداد طرح‌های ارسالی از سوی هر یک از هنرمندان محدودیتی وجود ندارد.
  6. مسئولیت اصالت آثار و رعایت قوانین کپی‌رایت به عهده ارسال کنندگان است و هیچ گونه مسئولیتی متوجه دبیرخانه نمی باشد.
  7. ارسال اثر از سوی طراح به‌منزله قبول قوانین و شرایط مندرج در فراخوان می‌باشد.
  8. تصمیم‌گیری در موارد حقوقی و مطالب پیشبینی نشده با برگزارکننده خواهد بود.

 

تمامی حقوق برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ می باشد  ©